Szczenięta Paradise Spirit 2023 c.d

Szczenięta Paradise Spirit 2023 c.d

Ciąg dalszy sagi o rajskich miotach w roku 2023…

Nadszedł czas Euphorii

Euphoria “Ewcia” Paradise Spirit to przepiękna sunia z naszego pierwszego rajskiego miotu. Zamieszkała z moją siostrą, z czego ogromnie się cieszyłam, bo marzyłam, by mieć kiedyś miot po niej.
Od początku była zjawiskowa i zachwycała sędziów. Jednak ze względów osobistych moja siostra nie pokazywała jej zbyt wiele na wystawach psów rasowych. I zasadniczo już kilka lat temu padło, że definitywnie po Ewci szczeniąt się nie doczekamy, ponieważ moja siostra nie ma na to czasu.

Ale rok 2023 przyniósł wiele zmian, także w tej kwestii kilka rzeczy się zmieniło.
Euphoria miała wspaniałe wyniki badań, doskonały charakter i pomimo braku tytułów z dorosłych klas wystawowych, każdy kto ma oczy dostrzega jej ogromną urodę.

Moja siostra przyjechała z Ewcią na krycie do Zielonej Góry, a ponieważ zdecydowanie przypadli sobie do gustu z Ivankiem, 12.06.2023 pojawiły się w domu mojej siostry pod Warszawą cudowne szczenięta!

Śmiejemy się, że to “szczęście początkującego” sprawiło, że u mojej siostry narodziła się pełna gama kolorystyczna bokserów. Miot różnorodnością i jakością przypomina mi mój pierwszy miot, z którego nota bene pochodzi Euphoria.

Dzieciaki są bajecznej urody. Na obecną chwilę niektóre z nich wciąż są wolne!

Można podziwiać je w galerii miotu “M” na naszej stronie -> klikając TUTAJ

https://www.tiktok.com/@paradisespirit/video/7256160184110779675

Długo wyczekiwany miot “I” Glamour x Titan

Ze zgrozą myślę o tym, że Glamour skończyła już 4 lata. Czas pędzi nieubłaganie, szczególnie, gdy liczysz lata suki hodowlanej.
Tymczasem również i u mnie ze względów osobistych, nie mogliśmy planować szczeniąt wcześniej.
Mój ostatni miot (Paradise Yakuza-Gdy x Icarus dei Centurioni) odchowywałam sama będąc w wysokiej ciąży.

Ale jak już wspominałam, rok 2023 to dla nas dobry rok. Rok w którym działamy.

Jeśli interesujecie się hodowlą, na pewno słyszeliście kiedykolwiek historie o tym, jak to suczki potrafią nie akceptować samców, będących ich wychowankami. Cóż, Ivan jest młodszy od Glamour i szczerze mówiąc, Glamour nawet nie brała go pod uwagę jako partnera. Czyli hodowlane wyzwanie…

W takiej sytuacji nie poznasz po samcu czy suka ma płodne dni, ponieważ tak czy inaczej suka kompletnie go nie akceptuje. Moje bokserki owulowały dosyć podręcznikowo, ok 11-13 dnia cieczki. Tak było z Paradise i dokładnie tak było z Euphorią. Ale z doświadczeń z buldożką Zofią wiem, że niekóre suczki spryciule, potrafią owulować nawet 4 dnia cieczki i być tym samym gotowym do krycia już 6 dnia. Tak kryłam moją Zoolę.

Obserwując zachowanie Glamour wobec Ivana nic nie dało się poznać. Ale jej zachowanie w kierunku kundelka moich teściów podrzuciło mi myśl, że może ta mała cwaniara mnie oszukuje…
Jeszcze tego samego dnia pojechałam na badanie progesteronu – i po wyniku okazało się, że pik owulacyjny mamy już dobre dwa dni za sobą! Tej samej doby Ivan pokrył Glamour, na szczęście był już wprawionym reproduktorem, bo była to nie lada sztuka.
Kolejnej doby nie było już mowy o kryciu, a niczego na siłę przecież nie będziemy robić…

Obstawiałam, że z racji późnego krycia ciąży albo nie będzie wcale, albo miot będzie mniejszy.
Mamy sytuację nr 2 – 16.06.2023 siłami natury Glamour urodziła 3 OGROMNE (prawie 600g każda!) suczki.

Bokserki z miotu “I” Paradise Spirit

Galerię dziewczynek z miotu “I” można śledzić na naszej stronie -> klikając TUTAJ

I wciąż szukają idealnych nowych domów. 😉

Paradise Spirit Kennel