Bokser – pierwsze dziecko w rodzinie

Bokser – pierwsze dziecko w rodzinie

Robicie przymiarki do dziecka i myślicie nad kupnem psa? Hehe… polecam Boksera. To ludzki dwulatek zaklęty w psiej postaci.dagga-dzidzius

Ten pies do nas mówi.

Jego mentalność dziecka, spotęgowana dodatkowo ” człekokształtną ” twarzą, sprawia, że ten pies do nas mówi. Dokładnie tak jak robią to dwuletnie dzieci ( które przypomnę, rzadko składają zdania, najczęściej mówią pojedyncze słówka ) – czyli na migi, na samogłoski… telepatycznie? Powie Wam to samo każdy właściciel Boksera – ten pies nawiązuje niesamowicie głębokie relacje z człowiekiem. I tak silnie uzależniające… ! No bo jak nie kochać tak czułego, figlarnego bobasa?
Wstajesz rano, a Twoje dziecko merda ogonem, unosi ciężki graniasty łeb lekko nad powierzchnię kołdry i wiesz, że mówi ” Cześć Mamusiu! “. Idziesz robić śniadanko, a Twoje przekomiczne dzieciątko idzie radośnie obok ciebie, siada sobie przy Tobie, gdy smażysz jajecznicę, a gdy zerkniesz na nie na chwilkę, widzisz jak mówi “O Mamusiu, ale ja jeśtem głooodny!” . Potem, w ciągu dnia, to już tylko na przemian “Mamo Kosiana (tłum. Kochana) ” i “Mamo  bawimy się! “.

Euforycznie.

Jeżeli ktoś z Was jest rodzicem i pamięta ten okres – zgodzi się ze mną, że faktycznie tak wygląda harmonogram dnia dwulatka. 😉
Reaguje na inne zwierzęta ( w tym inne psy ) tak jak to robią  małe ludzkie dzieci – euforycznie, zbyt kontaktowo. Zamiast obwąchiwać je “po psiemu” bokser od razu maca, wkłada do ust, dotyka łapami. Stąd często mniejsze lub większe nieporozumienia z innymi psami na spacerach.

Najskuteczniejsze w obronie dziecko świata!

Jest wyjątkowo przywiązany do właściciela, potrafi płakać pod drzwiami od łazienki, “gdy mama pójdzie siku” dokładnie jak małe dziecko.
“Bohateruje” broniąc mamusi przed “złymi ludźmi” dokładnie tak samo jak dwuletni mężczyźni – potwierdzam jako mama. 🙂 Różnica tylko taka, że dwuletni chłopiec ma małe szanse z przeciwnikiem, a Bokser – w szczególności przeszkolony z obrony – będzie najskuteczniejszym w obronie dzieckiem świata! W końcu to 25-35kg masy mięśniowej!

Także jeżeli myślicie o “przymiarce do dziecka” – to polecam Boksera. Bardziej człowieczego, dziecinnego psa nie znajdziecie! A personal security dostaniecie w gratisie!

Paradise Spirit Kennel